TOP 5 sposobów na podrażnienia skóry
Szczególnie problematyczne są w przypadku cer wrażliwych i delikatnych. Przyczyny pojawiania się podrażnień są różnorodne, gdyż mogą być powodowane przez jakiś konkretny czynnik albo z powodu działań niekorzystnie wpływających na kondycję skóry.
Rzadko kiedy mamy świadomość, że nasza skóra każdego dnia wykonuje ciężką pracę, w trakcie której jest narażana nieustająco na niekorzystny wpływ różnych czynników zewnętrznych. Są to przede wszystkim:
- Promieniowanie UV
- Warunki atmosferyczne: wysokie i niskie temperatury, silny wiatr, działanie słońca lub mrozu, zmiany ciśnienia
- Zabiegi pielęgnacyjne np. depilacja, opalanie w solarium, peelingi mechaniczne i chemiczne
- Kontakt z różnymi substancjami chemicznymi w kosmetykach, środkach czystości itp.
- Zjawiska fizyczne i biologiczne zachodzące w środowisku zewnętrznym np. zanieczyszczenie środowiska
Jakie są objawy podrażnienia skóry?
- Zaczerwieniona i szorstka skóra
- W niektórych nasilonych stanach pojawiają się pęcherzyki z płynem surowiczym
- Świąd, pieczenie, uczucie szczypania skóry
- Nadwrażliwość na dotyk
- Uczucie suchości skóry, często dochodzi do złuszczania się naskórka
- Zmiany zapalne
- Naruszenia ciągłości tkanek – drobne pęknięcia, otarcia skóry
- Wysypka
Zaczerwienienia twarzy domowe sposoby – jakie stosować?
Najbardziej niekomfortową sytuacją są podrażnienia skóry twarzy, które występować mogą w różnych formach. Od szybko ustępującej wysypki po rozległe i mocno zauważalne stany zapalne.
Najtrudniejszą sytuację mają osoby z tzw. cerą problematyczną – najczęściej jest to skóra wrażliwa, z tendencjami do przesuszania się lub występowania łojotoku. Zanim jednak wpadniesz w rozpacz przez zaczerwienienia twarzy domowe sposoby powinny przynieść ci ulgę.
Jakie sposoby są skuteczne?
Lód jest niezastąpiony przy łagodzeniu uczucia pieczenia, świądu czy wysypki. Delikatnie wykonany masaż kostkami lodu mocno wyziębi skórę dając uczucie ulgi.
Zwróć uwagę na to, by użyć delikatnych kosmetyków do pielęgnacji. Oczyszczanie skóry podrażnioneje jest bardzo ważne – usuwamy nadmiar sebum, bakterie, zanieczyszczenia, kurz, martwy naskórek itp., przez co zmniejsza się ryzyko namnażania się bakterii i powstania stanu zapalnego.
Zastosuj wodę różaną >>
Woda różana działa bakteriobójczo, nawilża, tonizuje skórę przywracając jej naturalne napięcie. Usuwa uczucie suchości, łagodzi podrażnienia. Woda różana obkurcza i wzmacnia mikronaczynka krwionośne w skórze – dzięki czemu zmniejsza się obrzęk i zaczerwienienie. Ma też działanie bakteriobójcze i antyseptyczne.
Zamień je na płatki kosmetyczne oraz bawełniane ręczniki. Zwróć uwagę na temperaturę wody, nie powinna być gorąca.
Żeby zredukować uczucie świądu przydaje się też soda oczyszczona. Zmieszaj ją z wodą i nakładaj na miejsca oczyszczone – pamiętaj, żeby robić to ostrożnie, omijając okolice oczu. Osoby z cerą mocno wrażliwą wcześniej niech zrobią na małym fragmencie skóry test. Wykorzystaj w pielęgnacji naturalne preparaty np. własnoręcznie przygotowaną maść na podrażnienia skóry
Jeśli chodzi o zaczerwienienia twarzy domowe sposoby na ich powstrzymanie są proste ale skuteczne. Wiele z nich stosują moje marokańskie przyjaciółki uzyskując rewelacyjne efekty.
Poznaj TOP 5 sposobów na podrażnienia skóry twarzy
1. Maść na podrażnienia skóry z masłem shea
Ten przepis odkryłam dzięki mojej marokańskiej przyjaciółce. Wystarczy zmieszać ze sobą 2 łyżeczki naturalnego masła shea, kilka kropli olejku arganowego i olejku z kiełków pszenicy i smarować skórę w miejscach podrażnionych.
Efekt ulgi jest natychmiastowi zaś poprawa widoczna jest już po pierwszym dniu stosowania. Masło shea jest bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy A i E dlatego ma działanie regenerujące i lecznicze. Olejek arganowy jest idealny na wszelkie podrażnienia skóry, zaś olejek z kiełków pszenicy zmiękcza i koi skórę.
Masło shea, olejek arganowy i olejek z kiełków pszenicy znajdziesz TUTAJ >>
Skuteczny w leczeniu podrażnień skóry, zawiera naturalne enzymy grzybobójcze, działa nawilżająco i regeneracyjnie. Jest niezastąpiony w łagodzeniu podrażnień skóry, przyspiesza gojenie mikrourazów. Zawartość unikatowych aminokwasów pobudza komórki skóry do regeneracji i odbudowy, dlatego też olejek z aloesu jest wszechstronnie stosowany.
Olejek aloesowy znajdziesz TUTAJ >>
Polecamy cerze delikatnej i wrażliwej aloesową maskę ultranawilżającą: zmieszaj olejek aloesowy z masłem shea w proporcjach 1:1, nałóż na oczyszczoną skórę twarzy.
To kompleksowe rozwiązanie w pielęgnacji skóry podrażnionej, przesuszonej i podatnej na podrażnienia. Dzięki nim przygotujesz arganową maść na podrażnienia skóry.
Olejek arganowy to prawdziwy skarb dla skóry: zawiera naturalna witamine E oraz fitosterole dzięki czemu przyspiesza regenerację skóry. Działa też mocno nawilżająco i regenerująco. Dodaj do niego kilka kropli olejku różanego oraz olej kokosowy. Zaaplikuj na oczyszczoną skórę.
Olejek arganowy, różany i kokosowy TUTAJ >>
Do oczyszczania podrażnionej skóry warto przygotować sobie naturalny płyn micelarny. Do wody różanej dodaj olejek arganowy w proporcji 1:1 i dokładnie wymieszaj. Przecieraj twarz czystymi wacikami, poczekaj aż się wchłonie, nie osuszaj ręcznikiem.
Kremy bez parabenów znajdziesz TUTAJ >>
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Pielęgnacja twarzy