Olejek rycynowy,jojoba i migdałowy - jak stosować?
Czy wiesz, że olejek rycynowy jest niezastąpiony w regeneracji zniszczonych paznokci? Sprawia też, że włosy szybciej odrastają. Przy oparzeniach słonecznych lub przesuszonej nadmiernie skórze z opresji wybawi was naturalny olejek migdałowy, zaś olejek jojoba zadba o to by wakacyjne przygody nie zaszkodziły skórze lub włosom.
Suche i problematyczne włosy to nie problem, jeśli w twojej kosmetyczce znajdzie się olejek rycynowy – to najskuteczniejsze naturalne remedium na problemy z włosami, znane już przez nasze babki. Dzięki jego stosowaniu włosy stają się bardziej lśniące, gładkie, mocniejsze i zdrowsze.
Zmieszany z żółtkiem i sokiem z cytryny, nałożony włosy olejek rycynowy zadziała nie tylko regenerująco ale także wzmocni niesforne końcówki włosów. Dla wzmocnienia efektu najlepiej nałożyć tę mieszankę na noc a rano delikatnie umyć głowę.
Podobnie regenerująco dla zniszczonych włosów działa olejek jojoba – zawiera palmitynian cetylu, witaminę F i fitosterole które działają odżywczo i nawilżająco, dzięki czemu efektywnie wspierają proces regeneracji włosów i skóry. Jeśli twoje włosy stają się suche, niemrawe, tracą blask i wigor koniecznie zastosuj ratunkowe koło jakie rzuca ci olejek jojoba!
Jeśli chcesz wzmocnić efekt działania zmieszaj dwa olejki – olejek rycynowy i olejek jojoba w proporcji 1:1, a następnie nałóż je na włosy – zawiń głowę w ręcznik, nałóż folię i obejrzyj ulubiony serial. Następnie spłucz głowę, delikatnie masując skórę pod prysznicem – pobudzisz krążenie dzięki czemu odżywcze substancje intensywniej zadziałają. Olejek rycynowy fantastycznie wzmacnia też paznokcie i rzęsy – dlatego zamiast kupować drogie odżywki wystarczy stosować go na rzęsy a w krótkim czasie staną się mocne, długie i czarujące.
Naturalne koło ratunkowe dla zniszczonych włosów? Pomogą Ci naturalne olejki. Znajdziesz je w naszym sklepie TUTAJ >>
Gdy opalanie zamienia się w oparzenie … pomoże tylko olejek migdałowy!
Olejek migdałowy
Lato to czas korzystania z kąpieli słonecznych, jednak zawsze niosą one ze sobą ryzyko oparzeń skóry. Dlatego aby uniknąć przykrych sytuacji związanych z bólem i złuszczoną skórą, koniecznie zabierzcie ze sobą olejek migdałowy. Zawiera bardzo dużo witamin: A, B, D, E, glikozydy i minerały! Nawilża, koi i chroni skórę przed przesuszeniem, regeneruje i odżywia a dodatkowo otacza naskórek ochronną barierą zapobiegającą nadmiernej utracie wilgoci oraz spowalniającej procesy starzenia skóry.
Olejek migdałowy stosowany jest do pielęgnacji skóry niemowląt – jest tak delikatny i subtelny, dlatego bez obaw mogą po niego sięgać kobiety z każdym typem cery. Świetnie sprawdza się jako olejek do masażu – jeśli więc po wędrówce będą boleć was mięśnie, naturalny olejek migdałowy fantastycznie sprawdzi się jako olejek poślizgowy, pozostawiając skórę miękką w dotyku. Wielkim atutem tego olejku jest jego delikatny naturalny zapach.
Wakacyjna pielęgnacja dla zaawansowanych - czyli cera problematyczna na urlopie
Olejek jojoba
Wiele osób z problemami skórnymi szuka idealnego sposobu pielęgnacji skóry w podróży czy w czasie urlopu. Idealny do tego jest właśnie olejek jojoba, którego skład jest maksymalnie zbliżony do składu ludzkiej skóry – dzięki temu wnika w nią głęboko i bardzo szybko się wchłania. Zawiera witaminę F dzięki czemu aktywnie wspomaga leczenie chorób skórnych czy trądziku. Łagodzi objawy poparzenia słonecznego, przynosząc ukojenie i regenerując nadmiernie przesuszoną skórę.
Olejek jojoba tworzy na powierzchni skóry aktywny płaszcz lipidowy dzięki czemu zapobiega odwodnieniu skóry i pomaga optymalizować wydzielanie sebum. To także sprawdzony środek do masazu używany w najlepszych SPA i gabinetach kosmetycznych – idealnie się wchłania dając dobry poślizg i zostawiając skórę przyjemnie miękką i świeżą.
Jeśli masz skórę problematyczną, nie rezygnuj z tego powodu z urlopu – odpocznij i zrelaksuj się z olejkami naturalnymi. Wystarczy zabrać je ze sobą w podróż a wspomnienia będą jeszcze piękniejsze!
Naturalne olejki prosto z Maroka takie jak migdałowy i jojoba możesz nabyć TUTAJ >>
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Jak stosować naturalne olejki?