Jak dbać o suche włosy ?
Suche włosy - jakie są przyczyny ?
Przyczyny pojawiania się suchych włosów mogą być różne. Najczęściej specjaliści dzielą je na endogenne (czyli wewnętrzne) i egzogenne (pochodzenia zewnętrznego). Do endogennych przyczyn należą: hormonalne zmiany, nieprawidłowe odżywianie, dieta uboga w mikroelementy, białka czy witaminy, czynniki genetyczne oraz zaburzenia produkcji sebum.
Jeśli chodzi o suche włosy przyczyny egzogenne to głównie nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne - zbyt częste mycie, agresywne szampony powodujące nadmierne wysuszanie skóry, używanie suszarki itp., Częste farbowanie, rozjaśnianie, dekoloryzacja czy trwała ondulacja sprawia, że włosy także ulegają osłabieniu i stają się suche. Wreszcie także warunki środowiskowe mają wpływ na fakt, że mamy suche włosy przyczyny takie jak ekspozycja włosów na promienie słoneczne, nadmierny wiatr, niska temperatura, sól morska czy chlor – to wszystko także ma znaczący wpływ na kondycję włosów.
Czy na bardzo suche włosy domowe sposoby dadzą radę?
Pamiętam jedną klientkę, która miała ogromny problem z włosami i zwróciła się do mnie po pomoc i poradę. Zadała mi też to pytanie. Chwilę zastanawiałam się nad odpowiedzią - domowe sposoby wymagają co prawda czasu i cierpliwości oraz często zmiany nawyków pielęgnacyjnych, ale patrząc na cudowne włosy Marokanek i ich olśniewający wygląd, odpowiedź nasuwa się sama.
Jeśli zastanawiasz się nad tym, mając suche włosy jak nawilżyć je i uratować, koniecznie sięgnij do skarbca wiedzy marokańskich kobiet ! Ich sekret piękna i zdrowych włosów tkwi w mocy naturalnych olejków które stosują od pokoleń do ich pielęgnacji. Zatem – do dzieła!
Jakie olejki są pomocne w pielęgnacji suchych włosów?
Olejek musztardowy
Zawdzięcza swoją nazwę pochodzeniu, produkowany jest bowiem z ziaren gorczycy. Dzięki nim ma charakterystyczny żółty kolor oraz zapach. Jego zawartość jest niezwykle cenna: w jego składzie znajdziemy witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, K, kwasy omega 3, oraz minerały – beta-karoten, selen, cynk, żelazo, magnez czy wapń. To idealny preparat ratujący suche włosy!
Dlaczego warto stosować olejek musztardowy ?
- Nawilża skórę głowy oraz włosy dogłębnie wnikając w nie
- Wzmacnia cebulki włosów ograniczając ich wypadanie
- Działa pobudzająco na porost nowych włosów
- Wzmacnia włosy, dzięki czemu stają się grubsze i mocniejsze
- Nadaje włosom blask i świeży zdrowy wygląd
- Likwiduje łupież
- Wzmacnia naturalny skręt kręconych włosów
- Można go stosować także na zniszczone końcówki
Rukola (Rukiew) była znana jako roślina lecznicza już w czasach starożytnych. Już w starożytnym Egipcie była cenioną rośliną przeznaczoną jako dar dla długowieczności dla faraonów spoczywających w piramidach.
Wyciąg z kwiatów i liści rukoli ma właściwości przeciwłojotokowe, przeciwłupieżowe i wzmacniające włosy. Olejek z rukoli jest bogaty w siarkę - pobudza to skórę i cebulki włosowe do energicznej produkcji. Ten drogocenny olejek zawiera także duże ilości witaminy E, A, żelaza, cynku oraz jod. Koi podrażnioną skórę głowy (np. po zabiegach fryzjerskich). Jeśli chodzi o suche włosy jest wiodącym olejkiem do ich pielęgnacji.
Dlaczego warto stosować olejek z rukoli ?
- Stymuluje proces porostu włosów
- Zmniejsza ilość wypadających włosów
- Jest niezastąpiony na rozdwojone końcówki
- Regeneruje i wzmacnia strukturę połamanych i przesuszonych włosów oraz wzmacnia osłabione cebulki
- Działa przeciwłupieżowo, reguluje wydzielanie sebum skóry głowy dlatego korzystnie wpływa na zmniejszenie łojotoku
- Działa nawilżająco, odżywczo, regenerująco na strukturę włosa
- Regularnie stosowany nadaje włosom piękny zdrowy wygląd, stają się one mocne gęste i błyszczące
Jak stosować olejki do włosów suchych ?
O tym jak olejować włosy przeczytasz w innym artykule mojego poradnika TUTAJ >>

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Włosy